Η Prada συνεχίζει την 365 εμπειρία της με την έναρξη της καμπάνιας άνοιξη-καλοκαίρι 2018. Ονομάζεται «Black Nylon», το πρώτο επεισόδιο της σεζόν κατευθύνεται στο Λος Άντζελες της Καλιφόρνια για εικόνες που φωτογραφήθηκαν από Γουίλι Βαντερπέρε . Ανερχόμενα αστέρια και γνώριμα πρόσωπα όπως ο Kris Grikaite, Ανοκ Γιάι, Φραν Σάμερς, Αλίσα Τραορέ και Line Kjaergaard εμφανίζονται στα νυχτερινά πλάνα. Η ανοιξιάτικη σεζόν αναδεικνύει αντρικές εμπνευσμένες εμφανίσεις, συμπεριλαμβανομένων των boxy παλτό, ριγέ πουκάμισο και αμάνικα μπουφάν.
Εκστρατεία Prada Άνοιξη/Καλοκαίρι 2018